Aktualności

Koty z całego świata w Galerii Jurajskiej

Mają swoje humory i zwyczaje, chodzą swoimi ścieżkami i potrafią zadzierać nosa. Nie zmienia to jednak faktu, że od tysięcy lat nas fascynują. Już po raz 8. w Galerii Jurajskiej odbędzie się Jurajski Pokaz Kotów Rasowych.

Jeśli uwielbiasz koty, masz w domu kota lub chcesz go przygarnąć nie może Cię zabraknąć na Jurajskim Pokazie Kotów Rasowych. Już 17 lutego do naszej galerii przyjedzie kilkadziesiąt kocich piękności, reprezentujących kilkanaście niezwykłych kocich ras z całego świata. W tym roku nie zabraknie m.in. devon rexów, ragdolli, sfinksów, kotów syjamskich i persów z najlepszych, polskich hodowli.

Podczas wydarzenia tradycyjnie odbędą się wybory Najpiękniejszego Kota na Jurze i to w kilku kategoriach. Nie zabraknie także możliwości porozmawiania z hodowcami i weterynarzami, a także okazji do zasięgnięcia porad dotyczących wychowania, hodowli, zdrowia czy diety kota.

Na najmłodszych czekać będą z kolei zabawy zainspirowane kocim światem.

W specjalnej strefie pomiędzy ZARĄ a Empikiem odbędą się warsztaty, na których będzie można m.in. własnoręcznie wykonać koci brelok na klucze. Animatorzy z kolei będą dzieciom malować buzie w kocie wzory.

Atrakcje nie ominą także 2 poziomu handlowego. Tam będzie można m.in. dorysować sobie kocie wąsy, a także zrobić zabawne zdjęcie przy pomocy interaktywnej ściany. Ta ostatnia atrakcja to prawdziwa gratka. Ściana daje bowiem możliwość wirtualnego dorysowania sobie np. wąsów, włosów czy okularów, a następnie wykonanie i wydrukowania zdjęcia z tak dorysowanymi elementami.

W tym roku nie zapomnieliśmy także o dzikich braciach naszych domowych mruczków. W czasie quizów i zabaw przybliżymy Wam życie i zwyczaje m.in. lwów, tygrysów, pum czy panter. Przez cały dzień na pasażu galerii spotkacie także wolontariuszy ze schroniska w Częstochowie. Będą oni kwestować na rzecz swoich czworonożnych podopiecznych, którzy potrzebują pomocy. Zachęcamy do wsparcia!

Pokaz odbędzie się w godz. od 12 do 19. Wstęp wolny.