Aktualności

Piknik naukowy z Politechniką Częstochowską. Baw się nauką!

Kilkadziesiąt atrakcji, udowadniających, że nauka to też zabawa, do tego eksperymenty, konkursy i quizy. Już 19 maja w Galerii Jurajskiej odbędzie się Piknik naukowy Politechniki Częstochowskiej. Jeśli więc chcesz przekonać się, czy lewitacja jest możliwa - zapraszamy.

Naukowcy wiedzą jak... rozbawić. Tak! Nauki ścisłe to czysta frajda. Przekonać będzie się można o tym na pikniku, jaki odbędzie się w naszej galerii. Na kilku stanowiskach przygotowanych przez naukowców i studentów będzie można zobaczyć kilkadziesiąt atrakcji, a także wziąć udział w eksperymentach i pokazach. Co konkretnie przygotowaliśmy?

Pokażemy Wam m.in. jak zmierzyć hałas i ocenić, czy jest on bezpieczny, pokażemy pneumobil, czyli samochód napędzany sprężonym powietrzem, udowodnimy, że lewitacja jest możliwa, o ile odbywa się ona w strumieniu powietrza. Ponadto będziecie mogli zobaczyć mikroświat różnych materiałów i dźwięk (tak, nie pomyliliśmy się); pokażemy też... samoświecącą żarówkę. Do tego będziecie mogli wywołać burzę generatorem wyładowań.

Brzmi ciekawie? To dopiero początek. W Jurajskiej zobaczycie także kocioł tlenowy do produkcji mikroorganizmów, popularne drobnoustroje oraz dowiecie się wszystkiego o oszczędzaniu energii. Nie zabraknie przy tym: konkursów wiedzy, quziów naukowych oraz innych atrakcji dla najmłodszych w tym m.in. budowania domu na mini placu zabaw. Piknikowi towarzyszyć będą też pokazy m.in. wyrobów powstałych na drukarce 3D, unikalnych odlewów, makiet mostów i nowoczesnych układów robotyki oraz automatyki.

Wstęp na Piknik jest bezpłatny.
Zaczynamy o godz. 12:00 i bawimy się do godz. 18:00.