Aktualności

Odwiedź nasz Jarmark i poczuj atmosferę świąt! Będą górale i alpaki

Nawet najwięksi sceptycy ulegną magii świąt w Galerii Jurajskiej. Wszystko dzięki wyjątkowemu Jarmarkowi Świątecznemu, który szykujemy dla odwiedzających już od 10 grudnia.

Nic nie wprawia w świąteczny nastrój lepiej niż rodzinne zakupy przy dźwiękach „Last Christmas", smak piernika oraz łyk ciepłego grzańca, gdy na zewnątrz mróz. To wszystko znajdziecie w tym roku podczas naszego Jarmarku Świątecznego, który potrwa aż dwa tygodnie.

Jarmark w Jurajskiej ruszy pełną parą 10 grudnia, będzie intensywnie i różnorodnie. Na świątecznych stoiskach będzie można zakupić aromatyczne przyprawy ze wszystkich stron świata, zaopatrzyć się w produkty regionalne m.in. pierniki, chałwę, sery, miody pitne i nalewki, a także skosztować góralskiego oscypka, rozgrzewającego grzańca czy tradycyjnie ważonego piwa.

Szukasz pomysłu na wyjątkowy prezent? Nie zabraknie u nas rękodzieła, biżuterii handmade, naturalnych kosmetyków, ale też słodkości oraz zabawek, które ucieszą najmłodszych. Na jarmarku znajdziemy także drewniane ozdoby choinkowe, ręcznie malowane bombki, stroiki, światełka i lampki świąteczne, a co najważniejsze ogromny wybór żywych choinek.

Z kolei od 13 do 21 grudnia w naszej galerii spotkacie alpaki! Zwierzaki zamieszkają w specjalnej zagrodzie. 15 i 16 grudnia będziecie mogli wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny figurek alpak oraz wysłuchać opowieści o powstawaniu wełny.

Nasz jarmark odwiedzi również prawdziwa góralska kapela, w której wykonaniu będzie można usłyszeć nietypowe aranżacje kolęd oraz tradycyjne szlagiery świąteczne. Jeśli nie chcecie tego przegapić, wstąpcie do galerii między 15 a 16 grudnia w godz. od 13-18.

Na 22 i 23 grudnia przygotowaliśmy natomiast ogrom zabaw! Świąteczne zakupy będą umilać kolędnicy, a maluchy czeka niezapomniana przejażdżka karuzelą z Mikołajami oraz selfies z gigantycznymi maskotkami. Przez cały czas trwania jarmarku będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bliskimi w specjalnej fotobudce.

Jarmark otwarty będzie w godz. od 10 do 20.