Aktualności

Nowe zasady robienia zakupów. Trzeba je znać

Od 4 maja zdecydowana większość naszych sklepów jest znów otwarta. Działają m.in. sklepy z ubraniami i butami, elektroniką, dla dzieci, a także drogerie, perfumerie, księgarnie, jubilerzy i wybrane punkty usługowe.

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, zgodnie z rozporządzeniem władz, wprowadzamy na terenie galerii kilka prostych zasad, które mają zapewnić Wam niezbędną ochronę.

Co to za zasady?

 1. W czasie zakupów należy zasłonić nos i usta np. maseczką jedno- lub wielorazową, chustką, szalikiem lub innym materiałem.
 2. Zakupy należy robić w rękawiczkach - możecie mieć własne (np. lateksowe, nitrylowe) lub skorzystać z przygotowanych przez sklepy.
 3. Odwiedzając Jurajską zachowujemy dystans społeczny, czyli min. 2 metry w kolejce, ale także poruszając się po pasażu. W jego zachowaniu pomogą Wam oznaczenia.
 4. W czasie zakupów pamiętajcie o regularnym i dokładnym odkażaniu rąk. Na terenie galerii znajdziecie specjalne dozowniki z płynem - ich rozmieszczenie sprawdzicie na planach pod tekstem.
 5. Pamiętajcie też o myciu rąk. W toaletach przygotowaliśmy dla Was specjalne mydła oraz instrukcje, jak prawidłowo myc ręce oraz jak zakładać i zdejmować maseczki oraz rękawiczki.
 6. W galerii obowiązuje limit wejść do obiektu - na 15 m kw. przypada 1 osoba. Limitu pilnuje ochrona. Jeśli galeria się zapełni, zostaniecie o tym poinformowani i będziecie musieli chwilę poczekać.
 7. Podobna zasada 1 klient na 15 m kw. obowiązuje w sklepach.
 8. Limity dotyczą także wind, tymczasowo może do nich wejść 3 razy mniej osób.
 9. Póki co wyłączone z ruchu są stoliki w strefie gastronomicznej, strefy relaksu oraz ławki, a także Bulwary Jurajskie i place zabaw.
 10. Dań, które kupicie na wynos w naszych restauracjach i kawiarniach, nie możecie spożywać na terenie galerii.
 11. Parkując samochód zalecamy to robić co drugie miejsce postojowe. Jeśli będzie to niemożliwe, pamiętajcie o zachowaniu dystansu społecznego.

Nowe zasady, zwane także rygorem sanitarnym, są niezbędne, aby Wasze zakupy były możliwie najbardziej bezpieczne i komfortowe. Dlatego prosimy stosować się do zaleceń. Warto także zapoznać się z informacjami dostępnymi na pasażu.

Informacje na temat obowiązujących ograniczeń w funkcjonowaniu galerii znajdziecie TUTAJ.

Rozmieszczenie dozowników z płynem dezynfekującym (kliknij w obrazek, aby powiększyć):