Aktualności

Nowe zasady robienia zakupów. Trzeba je znać

Od 4 maja zdecydowana większość naszych sklepów jest znów otwarta. Działają m.in. sklepy z ubraniami i butami, elektroniką, dla dzieci, a także drogerie, perfumerie, księgarnie, jubilerzy i wybrane punkty usługowe.

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, zgodnie z rozporządzeniem władz, wprowadzamy na terenie galerii kilka prostych zasad, które mają zapewnić Wam niezbędną ochronę.

Co to za zasady?

  1. W czasie zakupów należy zasłonić nos i usta np. maseczką jedno- lub wielorazową, chustką, szalikiem lub innym materiałem.
  2. Zakupy należy robić w rękawiczkach - możecie mieć własne (np. lateksowe, nitrylowe) lub skorzystać z przygotowanych przez sklepy.
  3. Odwiedzając Jurajską zachowujemy dystans społeczny, czyli min. 2 metry w kolejce, ale także poruszając się po pasażu. W jego zachowaniu pomogą Wam oznaczenia.
  4. W czasie zakupów pamiętajcie o regularnym i dokładnym odkażaniu rąk. Na terenie galerii znajdziecie specjalne dozowniki z płynem - ich rozmieszczenie sprawdzicie na planach pod tekstem.
  5. Pamiętajcie też o myciu rąk. W toaletach przygotowaliśmy dla Was specjalne mydła oraz instrukcje, jak prawidłowo myc ręce oraz jak zakładać i zdejmować maseczki oraz rękawiczki.

Nowe zasady, zwane także rygorem sanitarnym, są niezbędne, aby Wasze zakupy były możliwie najbardziej bezpieczne i komfortowe. Dlatego prosimy stosować się do zaleceń. Warto także zapoznać się z informacjami dostępnymi na pasażu.

Rozmieszczenie dozowników z płynem dezynfekującym (kliknij w obrazek, aby powiększyć):