Aktualności

Badania i konsultacje lekarskie w Galerii Jurajskiej

Nie zapominajcie o profilaktyce! Proste badania, które powinniśmy wykonywać regularnie, mogą uratować Wam życie. Z tą myślą już 7 i 8 sierpnia organizujemy cykl bezpłatnych badań, z których może skorzystać każdy chętny. Co przygotowaliśmy?

Już 7 sierpnia w specjalnym mammobusie, który zaparkuje przed Galerią Jurajską panie będą mogły wykonać bezpłatny pakiet badań mammograficznych. Aby z niego skorzystać należy najpierw zarejestrować się pod numerem telefonu 58 3257602, a następnie przyjść na umówioną godzinę z dokumentem tożsamości. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać kobiety w wielu od 50 do 69 lat, które w ostatnich 2 latach nie miały wykonywanego tego typu badania. Wyjątkiem są osoby, u których w rodzinie w lini prostej matka-siostra-córka były przypadki nowotworu piersi. Takie osoby mogą wykonywać badania co roku. Samo badanie zajmuje trochę czasu, ale warto poświęcić go dla zdrowia. Badania prowadzone będą w godzinach od 10:00 do 18:00.

Także 7 sierpnia, ale i 8 sierpnia czekać na Was będą badania profilaktyczne, który w tym przypadku pozwolą na wczesne wykrycie chorób układu krążenia. W sumie przygotowaliśmy blisko 10 bezpłatnych badań. W Jurajskiej będziecie mogli m.in. wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, tętna oraz saturacji, wykonać badanie poziomu glukozy, cholesterolu, TSH oraz witaminy D, a także oznaczyć wskaźnik BMI.

Ponadto zainteresowani będą mogli wykonać EKG oraz ocenę ukrwienia kończyn dolnych. Przygotowaliśmy także konsultacje z dietetykami oraz konsultacje i badania w zakresie profilaktyki nowotworowej. 7 i 8 sierpnia badania prowadzone będą od godz. 10:00 do 18:00. UWAGA! W ramach piątkowej i sobotniej akcji osoby poddajace się badaniom będą mogły odebrać bezpłatny glukometr.

Kto powinien wziąć udział w badaniach? Każdy! Bez względu na wiek, warto mieć swoje zdrowie pod kontrolą i regularnie badać się. Żadne z badań, jakie proponujemy, nie jest bolesne czy czasochłonne. Dlatego, badajcie się! Dla siebie, swojego zdrowia, swoich bliskich.

Organizatorem badań jest Telemedycyna Polska. Wszystkie badania odbywają się z zachowaniem bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego. O panujących zasadach przypominać będzie personel medyczny.