Aktualności

W Jurajskiej odkrywamy tajemnice faraonów

Nie ma co siedzieć w domu w zimowe ferie, skoro można wybrać się do... starożytnego Egiptu. Tak, nie przesłyszeliście się!

Tej zimy Galeria Jurajska zabiera dzieci i młodzież w niezwykłą podróż kilka tysięcy lat wstecz - w czasy faraonów, piramid wysokich po niebo, mumii i tajemniczych bóstw!

Wszystko za sprawą wystawy, którą od 16 do 29 stycznia można odwiedzić w naszym centrum handlowym. Nietypowa i zjawiskowa ekspozycja przybliża świat sprzed tysięcy lat, zachęca do poznawania i odkrywania, a także zgłębiania tajemnic, ukrytych pod piaskami pustyni.

I tak, aż przez 14 dni w Jurajskiej można zwiedzić prawdzie starożytne miasto, które składa się aż z 7 budowli!

Można tu obejrzeć min. olbrzymią piramidę, która skrywa enigmatyczne hieroglify, mroczny grobowiec z mumią w środku, bramę do krainy faraonów, tron władcy, wszystko w pustynnym klimacie pełnym palm.

To jednak nie koniec. Cała ekspozycja jest interaktywna i niezwykle angażująca. Dla młodych archeologów przygotowaliśmy zagadki i starożytne tajemnice do rozwikłania.

Wcielając się w postaci sprzed tysięcy lat będzie można rozwikłać sekrety ukryte w hieroglifach, odszukać grobowiec faraona, a także wziąć udział w wykopaliskach.

Ponadto, wspólnie budować będziemy piramidy, a także produkować papirus. Każdy, kto odwiedzi wystawę, będzie miał także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na majestatycznym tronie faraona.

Klimat przygody i wyprawy w nieznane potęgować będą kostiumy starożytnych Egipcjan, które będzie można ubrać wchodząc na wystawę. Zbierając pieczątki ze wszystkich dostępnych na wystawie atrakcji, będzie można natomiast zdobyć „Dyplom Superarcheologa"

Wystawa „Odkryj tajemnice faraonów" kierowana jest do dzieci i młodzieży. Wstęp na nią jest bezpłatny. Ekspozycję można oglądać w dni handlowe w godzinach od 11.00 do 19.00.

Wystawę można także oglądać w grupach zorganizowanych do 25 osób. Mile widziane są grupy półkolonijne, przedszkolne i szkolne. Te muszą jednak wcześniej zarezerwować termin zwiedzania. W tym celu należy przedzwonić pod numer tel. +48 539 983 568.