Aktualności

Wystawa dinozaurów i warsztaty paleontologiczne dla dzieci!

Dinozaury wróciły i hasają teraz po Galerii Jurajskiej!

W dniach od 27 lutego do 11 marca zapraszamy Was na niezwykłą wystawę wielkich, pradawnych gadów, którą połączyliśmy z weekendowymi warsztatami i zabawami dla dzieci.

Chcecie stanąć oko w oko z przerażającym tyranozaurem, usłyszeć ryk triceratopsa, a może zobaczyć jak z jaja wykluwa się.... mały dinuś? Teraz macie ku temu okazję!

W naszym centrum znajdziecie aż 18 figur dinozaurów, które nie tylko zachwycają realizmem, ale także tym, że się poruszają i wydają dźwięki. Na ekspozycji, która wypełnia nasz pasaż, nie brakuje m.in. triceratopsa, stegozaura, deinonycha, apatozaura, metriakantozaura oraz króla kredowych lasów, czyli T-Rexa!

Odwiedzając wystawę można lepiej poznać różne gatunki dinozaurów, dowiedzieć się więcej o ich życiu i diecie, a także o tym, dlaczego te potężne gady wymarły. To niezwykła lekcja historii naturalnej, którą wypełnia też dobra... zabawa.

Tę gwarantuje m.in. „Dinoride" z Centrum Rozrywki „Zatorland". Marzliście kiedyś o tym, aby dosiąść dinozaura niczym bohater filmu przygodowego? Teraz za 5 zł możecie je spełnić, wskakując na grzbiet olbrzymiego gada i odbywając przejażdżkę.

Odważnych na pewno nie zabraknie! Tym bardziej, że 11 marca czeka Was bezpłatna przejażdżka! Szczegóły wkrótce.

Ale nasza wystawa to nie tylko super figury dinozaurów, to także towarzyszące jej weekendowe warsztaty.

Już 3 i 4 marca będziecie mieli okazję wziąć udział w wykopaliskach paleontologicznych i przy pomocy szpachelki oraz pędzelka odkryć swojego dinozaura. Przygotowaliśmy też masę zabaw, a także quiz wiedzy o dinozaurach, konkursy z nagrodami oraz zabawy! Wpadnijcie do nas w godzinach od 11.00 do 18.00.

Z kolei 10 i 11 marca, oprócz wykopalisk, zabierzemy Was także w czasy pierwszych ludzi. Szykują się m.in.: warsztaty tworzenia biżuterii, malowania naskalnego, składania mamutów-origami czy zawody zręcznościowe „Homo Sapiens Gibkus". W planach jest też lekcja „jaskiniowych" tańców, malowanie prehistorycznych makijaży oraz quiz wiedzy o jaskiniowcach. Odwiedzi nas także „żywy" dinozaur, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie. Czekamy na Was w godzinach od 12.00 do 18.00.

Z wyjątkiem „Dinoride" wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

GRUPY ZORGANIZOWANE PROSIMY O KONTAKT Z ORGANIZATOREM WYSTAWY W CELU REZERWACJI TERMINU WYCIECZKI Z PRZEWODNIKIEM:
telefon: 533 397 440
e-mail: kasia@manager-art.pl