Aktualności

Przynieś surowce wtórne, odbierz sadzonkę drzewa!

Troska o środowisko zaczyna się od prostych gestów, które każdy z nas może wykonać każdego dnia.

O tym, jak są one ważne, przypomni akcja ekologiczna, która już 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, odbędzie się w Galerii Jurajskiej.

Przez całą najbliższą sobotę w centrum handlowym będziecie mogli wymienić surowce wtórne, tj. plastikowe butelki oraz makulaturę, na sadzonki drzew, które przygotowało dla Was Nadleśnictwo Złoty Potok.

W sumie mamy do rozdania 2000 drzewek, a także 500 sadzonek roślin balkonowych.

Aby zdobyć wyjątkową roślinę, którą będzie można posadzić samemu np. w przydomowym ogródku, należy zebrać nieco surowców wtórnych oraz przynieść je do specjalnego punktu w Galerii Jurajskiej, który w godzinach od 10.00 do 16.00 działać będzie na parkingu od strony Bulwarów Jurajskich.

Sadzonki powędrują do rąk osób, które zbiorą: minimum 10 plastikowych butelek lub minimum 20 plastikowych nakrętek z butelek lub minimum 2 kg makulatury.

Możecie też przynieść wszystko naraz.
Uwaga! Jedna osoba może odebrać maksymalnie 5 roślinek.

Organizowana u nas akcja, odbywająca się pod hasłem „Drzewko za surowce wtórne", to wydarzenie, którego celem jest przypomnienie każdemu z nas, jak ważny dla środowiska i planety jest codzienny i odpowiedzialny recycling odpadów.

Poprzez to wydarzenie zachęcamy do ich selektywnej zbiórki, ale także - co ważne - sadzenia nowych drzew i rozwoju drzewostanu w Polsce. Przyłączcie się do wydarzenia i wspólnie zbudujmy świadomą, proekologiczną społeczność, która aktywnie działa na rzecz środowiska!

Organizatorem wydarzenia jest Dziennik Zachodni i naszemiasto.pl. Galeria Jurajska partneruje mu po raz pierwszy!