Aktualności

Podwodna wyprawa w Jurajskiej

Co w Jurajskiej robi Borsuk? Czy krewetka boksująca naprawdę boksuje, a Rogatnica Picasso wygląda jakby pomalował ją sam... Pablo Picasso?

Jeśli interesuje was kolorowy, ale zarazem tajemniczy świat podwodnego życia, koniecznie wpadnijcie do Galerii Jurajskiej. Na 2. piętrze znajdziecie wyjątkową strefę dydaktyczno-wypoczynkową, którą wypełniają aż 3 gigantyczne akwaria pełne niesamowitych stworzeń słono- i słodkowodnych z całego świata!

To największa strefa akwarystyczna w Częstochowie, którą dziś zamieszkuje ponad 1000 różnych stworzeń, które w przyrodzie występują w tak dalekich zakątkach globu jak np. Australia, Ocean Spokojny, Wielka Rafa Koralowa, wybrzeże Singapuru i Japonii, Afryka Zachodnia czy Morze Śródziemne.

Dajcie się więc porwać niezwykłej przygodzie i odkryjcie niesamowite gatunki ryb, które swoim wyglądem hipnotyzują, ale i bawią. Któż bowiem oprze się minie Ognicy rogatej? Poznajcie też niesamowite rozgwiazdy, raki, krewetki i ślimaki z Hawajów, Meksyku i Tajlandii.

Murena Zebra, Błazenek, Przylga Chińska, Prętnik karłowaty, Stadnik żółtogłowy, Rozgwiazda piaskowa, Papużak łuskopłetwy - to tylko niektórzy z wielu mieszkańców naszej wyjątkowej strefy akwarystycznej, którym możecie przyjrzeć się z bliska w odtworzonym dla nich ekosystemie pełnym koralowców i roślin wodnych, których u nas jest ponad pół tysiąca!

Wśród tych ostatnich zobaczycie m.in. nurzańca z Jeziora Malawi, mech Taiwan Moss z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, Lotos tygrysi z Egiptu czy Żabienicę z dorzecza Amazonki. W skrócie - prawdziwy podwodny ogród, który zachwyca różnorodnością!

A jeśli sama obserwacja z wygodnych siedzisk to dla Was za mało, możecie skorzystać ze specjalnych, interaktywnych przewodników po akwariach, które znajdziecie przy każdym zbiorniku. Klikając w ekran, dowiecie się więcej o pochodzeniu ryb i innych stworzeń, ich środowisku naturalnym, a także zwyczajach.

Zapraszamy w godzinach otwarcia galerii.
Wstęp wolny.