Aktualności

Zostań dawcą szpiku. DKMS w Jurajskiej

Co 40 minut w Polsce, ktoś otrzymuje przerażającą diagnozę - nowotwór krwi. 1 na 5 pacjentów w kraju nie znajduje natomiast dawcy szpiku!

Dlatego tak ważne jest, aby baza DKMS stale rosła.
Galeria Jurajska przyłącza się do tego dzieła i już dziś zachęca każdego aby został potencjalnym dawcą szpiku.

To bardzo proste.
Wystarczy, że 9 marca odwiedzicie specjalny punkt DKMS w Jurajskiej, w rejonie salonu Big Star i zarejestrujecie się w bazie.

Sam proces dołączania zajmuje raptem kilka minut, w czasie których musicie odpowiedzieć na kilka pytań. Pobrany zostanie Wam także wymaz z wewnętrznej części policzka. Materiał następnie zostanie przebadany w laboratorium, a uzyskany wynik umożliwi połączenie dawcy i pacjenta.

Być może to właśnie wśród Was jest bliźniak genetyczny Wiktorii lub Piotra - dwóch bohaterów, którzy czekają na szpik?

Wiktoria ma zaledwie 11 lat i choruje na białaczkę. Choroba odsunęła ją od przyjaciół i szkoły. Przeszczep szpiku to dla niej szansa na powrót do sił, zdrowia i zabaw z najlepszą przyjaciółką - Anią. To właśnie z myślą o Wiktorii szykujemy sobotnie wydarzenie.

Ale na Waszą pomoc czeka także 44-letni Piotr - lekarz od lat ratujący życie, który dziś sam potrzebuje lekarstwa, chorując na ostrą białaczkę szpikową. Piotr jest ojcem trójki cudownych dzieci i na co dzień pracuje w jednym z krakowskich szpitali. Dziś jednak z powodu choroby musi przebywać w izolatce.

Dla obu bohaterów znalezienie dawcy poprzez bazę DKMS to szansa na drugie życie!

Czekamy na Was w godzinach od 10.00 do 22.00.

Pamiętajcie, aby dołączyć do bazy DKMS, a tym samym do grona potencjalnych dawców, trzeba mieć między 18. a 55. lat i cieszyć się dobrym zdrowiem.