Aktualności

„Godzina dla Ziemi" w Jurajskiej

W Galerii Jurajskiej zapanuje... ciemność? Bez obaw, bo tylko na moment!
Wszystko za sprawą akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi", do której się przyłączamy.

Już od 17 lat WWF zachęca na całym świecie firmy, instytucje, miasta i osoby prywatne do tego, aby na 60 minut wyłączyły światło i dały odetchnąć planecie. To symboliczny gest, który ma przypomnieć o losie Ziemi, a także o wyzwaniach, jakie wiąże się z globalnymi zmianami klimatu.

W tym roku cel jest jeszcze jeden, ważny dla nas w Polsce.

W czasie „Godziny dla Ziemi" WWF chce zwrócić uwagę na kondycję krajowych rzek i ich ekosystemów. Jak podaje fundacja, 99,5 proc. jest w fatalnym stanie. Przez działalność człowieka zagrożona jest nie tylko czystość wód, ale także zagrożone jest życie organizmów w nich żyjących.

Na ten palący problem Jurajska zwróci uwagę już 23 marca.
Tego dnia w godzinach od 20.30 do 21.30 wyłączymy część świateł i urządzeń, aby zmniejszyć znacząco pobór energii elektrycznej i wykazać się gestem solidarności.

Na godzinę całkowicie wygasimy m.in. oświetlenie reklam oraz elewacji naszego budynku. O połowę przygasimy także oświetlenie pasażowe. Ponadto o 30% zmniejszymy pracę central wentylacyjnych, otwierając w tym czasie drzwi obrotowe i rozsuwane.

Również Was zachęcamy do włączenia się.

Każdy może bowiem dołożyć cegiełkę do akcji i to na kilka sposobów. Po pierwsze, tak jak my możecie wygasić na godzinę światła w domu i wyłączyć część niepotrzebnie działających urządzeń. Po drugie, możecie podpisać petycję, którą znajdziecie na stronie WWF - PODPISZ PETYCJĘ.