Aktualności

Zbiórka krwi, motocykliści i Big Cyc na finał. MOTOSERCE wraca do Jurajskiej!

Największa w Częstochowie zbiórka krwi, spektakularny zlot motocyklistów a do tego koncert kultowego zespołu Big Cyc, strefa zabaw moto dla dzieci, pokazy ratownictwa i wojskowe oraz ekscytujące wyzwania dla kierowców i nie tylko!

A to ledwo przedsmak!

W sobotę, 18 maja, w godzinach od 10.00 do 22.00, do Galerii Jurajskiej po raz drugi zawita MOTOSERCE, czyli Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana w Częstochowie przez Agencję Manager-art klub motocyklowy VC 19-78 FG zrzeszony w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. To wyjątkowe wydarzenie charytatywne w rockowo-motocyklowym klimacie, które już niejednej osobie uratowało życie!

Tylko w 2023 roku dzięki akcjom MOTOSERCE zebrano w Polsce aż 1717 litrów krwi!
Wy też będziecie mogli dołożyć swoją kropelkę!

W godzinach od 10.00 do 15.00 przed galerią od strony Bulwarów Jurajskich znajdziecie krwiobus, w którym możecie oddać krew. Ta z kolei trafi do banków krwi, które często świecą pustkami. Ich potrzeby są ogromne. Dlatego niezależnie od tego, jaką macie grupę krwi, zajrzyjcie i podzielcie się nią. To płyn, który ratuje życie m.in. ofiar wypadków czy chorych na nowotwory krwi!

Ale to nie wszystko, co czeka Was tego dnia.

Od godziny 10.00 zapraszamy też do Strefy Bezpiecznej Jazdy i Zabaw Moto, w której przypomnimy Wam o tym, aby rozważnie poruszać się po drogach. Czekać będzie tam symulator dachowania i zderzeń, w którym zobaczycie, jak zachowuje się auto w czasie kraksy.

Z kolei zakładając alkogogle i pokonując tor przeszkód, sprawdzicie, jak alkohol wpływa na refleks za kółkiem. Podpowiemy Wam też jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem! O tym, jak zachować się na drodze przypomni natomiast Akademia Bezpiecznej Jazdy, w której przygotowaliśmy troleje, test Stewarta, szkołę zakrętów i... egzamin z prawa jazdy. Zawitają do nas też oldtimery, w tym kultowy amerykański wóz policyjny. Dla pasjonatów motoryzacji przygotowaliśmy natomiast możliwość zobaczenia najnowszych modeli aut.

Udaną zabawę zapewni także pokaz akrobacji motocyklowych, tor drift trikkes, refleksomierz i symulator pit stopu!

Brzmi tajemniczo? Przekonajcie się sami już 18 maja!

A skoro mowa już o poskramianiu szos. To szykujcie się na zlot motocyklistów całego regionu! Tylko w Jurajskiej zaryczy niemal setka wyjątkowych, czarno srebrnych motocykli. Dla fanów motoryzacji to prawdziwa gratka, aby z bliska zobaczyć te unikalne maszyny!

Emocji nie zabraknie także w Strefie Aktywności i Ratownictwa. Tam zobaczycie m.in. pokazy pierwszej pomocy. Swoje umiejętności zaprezentują też żołnierze Wojska Polskiego oraz strażacy! MOTOSERCE to także okazja, aby spotkać się z Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Klub przygotuje dla Was specjalne zabawy, spotkanie z zawodnikami i maskotką, a także słynne motory, które zobaczycie z bliska. Z bliska będziecie mogli także podziwiać kultowe motory VESPA!

Na wielki finał mamy dla Was natomiast koncerty.
I to jakie!

Przez całą imprezę z głośników sączyć będą się grane na żywo sety DJ-skie, łączące różne gatunki muzyki. Publiczność rozgrzeje też kapela Warkot! Wieczorem natomiast na scenę wejdzie Big Cyc, jeden z najpopularniejszych, polskich zespołów rockowych, który ma na swoim koncie takie hity jak „Makumba", Shazza moja miłość", Kumple Janosika" czy „Piosenka Góralska".

Szykuje się prawdziwy show!

Tego dnia nie zapominamy także o najmłodszych. Przez cały dzień dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy w klimacie... moto. Przygotowaliśmy gry poświęcone bezpiecznej jeździe, dmuchańce w kształcie samochodów i innych pojazdów, a także malowanie buziek i nieograniczoną ilość wydmuchanych baniek mydlanych.