Aktualności

Bezpłatna mammografia w Jurajskiej

Rak piersi - tę diagnozę co roku w Polsce słyszy ponad 22 tys. kobiet!
U 5-10 proc. nowotwór natomiast rozpoznawany jest natomiast za późno, kiedy jest już w stopniu zaawansowanym.

Dlatego tak istotna jest profilaktyka.

To właśnie regularne badanie piersi jest dziś najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce z nowotworem. Mammografia pozwala w porę wychwycić niepokojącą zmianę oraz umożliwia lekarzom szybkie wprowadzenie odpowiedniej terapii.

Z takiego bezpłatnego badania, realizowanego przez NZOZ Largo, już 13 maja będzie można skorzystać w Galerii Jurajskiej.

Przed naszym centrum, od strony Bulwarów Jurajskich, stanie specjalne mobilne centrum diagnostyki obrazowej, czyli mammobus.

Na badanie mogą zgłosić się panie od 45 do 74 roku życia, które nie miały robionej mammografii w ostatnich 2 latach. Warto skorzystać z tej możliwości. Tym bardziej, że badanie jest bezbolesne, trwa kilka minut i uratowało już życie tysiącom kobiet.

Aby się umówić na mammografię, wystarczy zadzwonić pod jeden z wybranych numerów telefonu: 61 222 37 00, 583 257 602 lub zarejestrować się poprzez formularz dostępny online na stronie www.largo.mammografia.pl

Na miejsce należy zabrać za sobą natomiast dokument tożsamości, a także - jeśli były wykonywane - wcześniejsze badania mammograficzne

Na zainteresowane Panie mammobus czekać będzie 13 maja w godz. od 9:00 do 16:00.

Badanie realizowane jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, dla kobiet z przedziału wiekowego 45-74 lat, finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia.